سبد خرید 0

یک ماه زودتر از پایان سال تحقق یافت


یک ماه زودتر از پایان سال تحقق یافت

مهندس «حسین احمدی» مدیر مجتمع مس سرچشمه از تحقق برنامه تولید سالانه ذوب مجتمع مس سرچشمه یک ماه زودتر از پایان سال خبر داد.

به گزارش مس پرس، مهندس «حسین احمدی» با اعلام این خبر اظهار کرد: به حول و قوه الهی و با کمک همکاران امور ذوب در مجتمع مس سرچشمه، برگ زرین دیگری به افتخارات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه افزوده شد و توانستیم برنامه پیش‌بینی‌شده تولید سال جاری که 214 هزار و 700 تن آند بود را در ساعت 23 شب 25 بهمن‌ماه محقق کنیم.
وی با بیان اینکه برنامه تولید آند مجتمع مس سرچشمه برای سال 98 با توجه به توقف ها به میزان 214 هزار تن پیش‌بینی شده بود، عنوان کرد: خدا را شاکریم همکاران ما در ذوب مس سرچشمه سنگ تمام گذاشتند و موفق شدیم یک ماه قبل از پایان سال به این عدد تولید برسیم که در اینجا جا دارد از تلاش و زحمت کلیه همکاران امور ذوب تشکر کنم.
احمدی خاطرنشان کرد: اگر همین روند را داشته باشیم و طبق برنامه پیش برویم قطعاً از مرز 230 هزار تن عبور خواهیم کرد که عدد بسیار خوبی در تولید آند مس در کشور به شمار می‌رود.
مدیر مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه دومین سالی است که زودتر از موعد به رکورد تولید رسیده‌ایم، تصریح کرد: در سال 97 نیز برنامه تولید مس سرچشمه 181 هزار تن بود که موفق شدیم اواخر بهمن‌ماه به تولید برسیم و انتهای سال 97 به عدد تولید 201 هزار تن دست یابیم که امسال تاکنون این مقدار 14 هزار تن افزایش پیدا کرده و امیدواریم تا پایان سال حداقل 30 هزار تن نسبت به تولید سال قبل افزایش داشته باشیم.
احمدی در خصوص عوامل این رکوردزنی در امور ذوب مس سرچشمه توضیح داد: اولین عامل بحث تغییر تکنولوژی بود که پس از سال‌ها در سال 96 موفق شدیم تکنولوژی ذوب را از کوره‌های ریورب به فلش تغییر دهیم و این کار به‌صورت موفقیت‌آمیز انجام گرفت که جا دارد از همکاران توسعه که ما را در این زمینه یاری کردند تشکر کنم و عامل دوم نیز تلاش، پشتکار و اهتمام همکاران ما در امور ذوب بود که سبب شد ما به این موفقیت دست پیدا کنیم.
مدیر مجتمع مس سرچشمه همچنین درباره پیش بینی تولید سال آینده در مجتمع مس سرچشمه نیز گفت: سال آینده با توجه به شرایط شرکت مس و مسئله کمبود کانس که با آن مواجه هستیم که البته با توجه به راه‌اندازی طرح‌های توسعه امیدواریم مشکل حل شود اما در شرایط فعلی با توجه به موجودی کنسانتره تولید ذوب برای سال آینده 215 هزار تن پیش بینی شده است.

منبع : مس پرس

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک