سبد خرید 0

کرونا معدن مس پاپوآ گینه‌نو را تعطیل کرد

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: 26/09/2020

کرونا معدن مس پاپوآ گینه‌نو را تعطیل کرد

پاپوآ گینه‌نو عملیات معدن وسیع مس و طلای اوکی‌تدی خود را پس از مثبت شدن آزمایش کووید 19 هفت تن از کارگران تعطیل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، کشور پاپوآ گینه‌نو با روند روبه رشد ابتلا به این ویروس روبه‌رو است و مقامات محلی می‌گویند  موارد ابتلا در چند ماه آینده در این منطقه می‌تواند به هزاران نفر برسد. علی‌رغم اینکه شرکت اوکی‌تدی ماینینگ تمام پروازهای چارتر را در اواخر جولای لغو کرده، آزمایش این تعداد از کارگران مثبت شده است.

شرکت اوکی‌تدی ماینینگ اعلام کرد: با ردگیری مبتلایان به یک کارگر رسیده‌اند که احتمالا در تماس با شخصی که از پایتخت، پورت مورسبی، به شهر بندری کیونگا در اواخر ماه گذشته پرواز داشت به این ویروس مبتلا شده است.

مدیرعامل این معدن، موسجه وِرور، در بیانیه‌ای افزود: این کارگر در حال حاضر در عملیات ما مشغول به کار است و با اتوبوس‌ها به محل کار رفت و برگشت دارد. احتمال می‌رود که تعداد بیشتری مبتلا شده باشند و این به ریسک غیر قابل قبول انتقال ویروس در میان نیروی کار معدن دامن می‌زند.

ورور همچنین بیان کرد: این معدن دولتی از زمان تعطیلی معدن برای اجرای ردیابی تماس‌های دیگر، آزمایش و روش‌های جداسازی با هدف محدود کردن هر نوع شیوع مجدد این ویروس استفاده خواهد کرد و در صدد است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیات ایمن را از سر بگیرد.

تاثیرات تعطیلی

شرکت یادشده اعلام کرد: تعطیلی 14 روزه تاثیرات اقتصادی گسترده‌ای خواهد داشت. اوکی‌تدی مبلغ چشمگیری از جریان‌های ورودی ارز خارجی را به داخل پاپوآ گینه نو بر عهده دارد و تعلیق عملیات آن احتمالا باعث خواهد شد تا این کشور از حدود 40 میلیون دلار محروم شود. انتظار می‌رود که این تعلیق که در روز چهارشنبه آغاز شد همچنین حدود چهار هزار تن از تولید مس و نزدیک به 12 هزار اونس از تولید طلای معدن بکاهد.

پاپوآ گینه‌نو تاکنون 163 مورد ابتلا به کووید 19 را ثبت کرده که در مقیاس جهانی رقم پایینی است اما در حالی که تنها سه هفته پیش تعداد مبتلایان روزانه 11 نفر بوده اکنون 39 نفر در یک روز را نیز در سابقه دارد. این کشور همچنین سه جانباخته در اثر این ویروس داشته است. معدن اوکی‌تدی، که 67 درصد آن به دولت ملی و 33 درصد آن به استان غربی این کشور تعلق دارد، در حال حاضر مشغول محدودسازی جابه‌جایی کارکنان بین عملیات است. علاوه بر این، به دنبال پایان دادن خدمات هوایی بازرگانی به داخل کیونگا است.