سبد خرید 0

کاهش ۱درصدی تولید معدنی مس در جهان


کاهش 1درصدی تولید معدنی مس در جهان

کاهش ۱درصدی تولید معدنی مس در جهان

کاهش 1درصدی تولید معدنی مس در جهان

 

 

مس پرس: اطلاعات گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG) درخصوص عرضه و تقاضای جهانی مس در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که تولید معدنی مس در جهان حدود ۱درصد، تولید کنسانتره به میزان ۰،۵درصد و تولید کاتدSX-EW نیز ۲،۵درصد کاهش پیدا کرده است.

گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG) در این گزارش درباره دلایل کاهش تولید ۱ درصدی تولید مس معدنی در جهان نوشته است «گرچه تولید در  ۴ماهه نخست ۲۰۱۹ در چند کشور با رشد مواجه بود ولی این افزایش به خاطر کاهش چشمگیر تولید در دو کشور عمده تولیدکننده مس معدنی، یعنی شیلی و اندونزی، تأثیر چندانی بر رشد تولید در این بازه زمانی نگذاشت. تولید در شیلی، به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور تولیدکننده مس معدنی در جهان، به میزان ۲،۳ درصد کاهش یافته است که این افت عمدتاً به علت پایین بودن سطح عیار کانی‌ها بوده است.»
ICSG در گزارش خود نوشت: «تغییر دو معدن اصلی در اندونزی، به‌طور موقت موجب کاهش ۵۰ درصدی تولید کنسانتره این کشور طی دوره مذکور شد. پس از رشد ۱۱ درصدی مجموع تولید جمهوری دموکراتیک کنگو و زامبیا در سال ۲۰۱۸، تولید در چهار ماه اول سال ۲۰۱۹ تنها ۲،۸ درصد افزایش پیدا کرد، چراکه رشد ظرفیت تولیدِ برخی از معادن به میزان قابل‌توجهی با کاهش تولید برخی دیگر جبران شد.»
بر اساس این گزارش، تولید در پرو (دومین کشور بزرگ تولیدکننده مس معدنی در جهان)، استرالیا، چین و مغولستان با توجه به بهبود عیار سنگ کانی و همچنین رفع محدودیت‌های تولیدی در سال ۲۰۱۸، افزایش ‌یافته است. در ارزیابی منطقه‌ای، تولید مس معدنی حدود ۳ درصد در آفریقا، ۲ درصد در آمریکای شمالی و ۶درصد در اقیانوسیه افزایش یافته است، اما حدود ۴ درصد در آسیا، ۱،۵ درصد در آمریکای لاتین و ۳ درصد در اروپا، افت پیدا کرده است.

منبع : مس پرس 

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک