سبد خرید 0

کاهش سود سه‌ماهه اول تحت‌تأثیر افت قیمت مس

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: ۲۶/۰۲/۱۳۹۸

کاهش سود سه‌ماهه اول تحت‌تأثیر افت قیمت مس

کاهش سود سه‌ماهه اول تحت‌تأثیر افت قیمت مس

کاهش سود سه‌ماهه اول تحت‌تأثیر افت قیمت مس

اخبار فلزات: افت قیمت جهانی فلزات؛ اثر افزایش ظرفیت واحد تغلیظ مس در معدن Toquepala که در کشور پرو واقع شده است را خنثی کرد و باعث شد سود کمپانی Southern Copper Corp در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ کاهش یابد.

کمپانی سوترن کوپر درآمد خالص سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ خود را ۱/۷۵ میلیارد دلار اعلام کرد که نسبت به سود ۱/۸۴ میلیارد دلار در دوره مشابه سال ۲۰۱۸ افت ۴/۸ درصدی داشته است. مقامات کمپانی مهم‌ترین دلیل کاهش سود را افت جهانی قیمت فلزات اعلام کردند.
سود قبل از کسر بهره، مالیات و استهلاک (Ebitda) در این مدت بالغ بر ۸۹۰ میلیون دلار بود که در مقایسه با ۹۳۹ میلیون دلار مربوط به سه‌ماهه اول سال گذشته حدود ۵/۳ درصد کاهش یافته است.
میانگین قیمت در قراردادهای سه‌ماهه مس در بورس فلزات لندن طی سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ برابر با ۶ هزار و ۲۱۴ دلار به ازای هر تن بود که در مقایسه با قیمت ۷ هزار و ۱ دلار در هر تن مربوط به بازه زمانی ژانویه تا مارس ۲۰۱۸، به‌طور متوسط ۶۱۴ دلار به ازای هر تن کاهش داشته است.
کاهش درآمدهای کمپانی سوترن کوپر به‌رغم افزایش ظرفیت سالیانه تولید معادن و فروش مس رخ داده است. به گفته کمپانی مذکور، در سه‌ماهه اول سال جاری میزان فروش مس توسط کمپانی SCC به ۲۲۷ هزار و ۴۲۴ تن مس کاتدی رسید که در مقایسه با حجم ۲۱۲ هزار و ۷۶۷ تن مدت مشابه سال قبل، ۶/۹ درصد افزایش داشته است.
کمپانی سوترن کوپر در گزارش درآمد سه‌ماهه اول خود در پایان ماه آوریل، اعلام کرد، افزایش فروش مس کمپانی ناشی از بهره‌برداری از طرح توسعه‌ای واحد جدید تغلیظ مس در معدن Toquepala در کشور پرو بوده است. در پایان ماه مارس، این واحد تولیدی به ۸۶ درصد ظرفیت نهایی خود رسید.
این کمپانی که متعلق به گروپ مکزیکو است مبلغ ۱/۳ میلیارد دلار برای افزایش تولید معدن مذکور از حدود ۱۷۰ هزار تن در سال ۲۰۱۸ به سقف ۲۵۸ هزار تن در سال جاری اختصاص داده است. انتظار می‌رود این واحد جدید تا انتهای ماه می ۲۰۱۹ به حداکثر ظرفیت خود برسد.
کمپانی گروپ مکزیکو که بزرگ‌ترین کمپانی معدنی مکزیک است در نظر دارد تا برنامه توسعه‌ای گسترده‌ای را اجرا کند و ظرفیت تولید مس خود را تا سال ۲۰۲۵ با ۸۰ درصد افزایش به ۱/۸ میلیون تن در سال برساند.

منبع:اخبار فلزات 

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک