سبد خرید 0

کاهش تولید معدن مس موتاندا در کنگو


کاهش تولید معدن مس موتاندا در کنگو

کاهش تولید معدن مس موتاندا در کنگو

کاهش تولید معدن مس موتاندا در کنگو

 

 

مس پرس: کمپانی گلنکور به تازگی اعلام کرده است که تولید مس خود از معدن موتاندا (Mutanda)، واقع در جمهوری دموکراتیک کنگو را ۱۰۰ هزار تن در سال کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش این کمپانی، تولید هیدروکسید کبالت در معدن موتاندا که در سال گذشته، ۲۷ هزار و ۳۰۰ تن بود، تغییری نخواهد کرد.
کمپانی گلنکور در گزارش نتایج اولیه سال ۲۰۱۸ اعلام کرد، در سه‌ماهه چهارم سال گذشته، بازنگری قابل‌توجهی در میزان و زمان ذخایر اکسیدی مس در عملیات این معدن صورت گرفته است.

در گزارشِ اولیه این کمپانی همچنین به افزایش هزینه‌های مربوط به فعالیت‌های معدنی در سال ۲۰۱۸ نیز توجه شده است؛ به‌طوری‌که طبق گزارش مذکور، بهره مالکانه پرداختی به دولت برای مس از ۲ درصد به ۳/۵درصد و برای کبالت از ۲ درصد به ۱۰ درصد افزایش یافته است.

بهره مالکانه که در پایان سال مالی ۲۰۱۸، در ماه آوریل به اجرا درمی‌آید، بر عملکرد کمپانی‌های معدنی بین‌المللی که در جمهوری دموکراتیک کنگو به استخراج و فروش فلزات می‌پردازند، تأثیر می‌گذارد.

کمپانی گلنکور در  گزارش خود اشاره کرده است که افزایش هزینه‌های ناشی از مالیات‌های جدید موجب کاهش ارزش کسب و کارها شده و همچنین احتمال توسعه زیرساخت‌های جدید برای برداشت ذخایر سولفیدی را کاهش می‌دهد.

 

 

منبع:مس پرس

فروشگاه آنلاین تجهیزات برقی کالا تکنیک