سبد خرید 0

چین واردات مس خود را افزایش داد


چین واردات مس خود را افزایش داد

 


چین واردات مس خود را افزایش داد

 

عملکرد چین در ماه آوریل در بخش مس  رکوردی متفاوت را به ثبت رساند و آمارها نشان می دهد این کشور مسیر افزایش تولید مس را در پیش گرفته است.

 

 

به گزارش گروه اقتصادی آنا از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، تولید مس چین در ماه مارس با۸,۵ درصد رشد به بالاترین میزان ۱۵ سال اخیررسیده وبه رکورد ۷۶۴ هزار تن رسید. تولید این فلز در ماه آوریل علیرغم کاهش ۵.۲ درصدی نسبت به ماه گذشته با رشد ۵.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۷۲۴ هزار تن رسید.

تولید این فلز سرخ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷با ۷ درصد رشد به ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار تن افزایش یافت.

براساس گزارش گمرک این کشور، در ماه گذشته واردات سنگ مس در چین به یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن رسید بنابراین مجموع واردات این ماده معدنی در چهارماهه نخست سال جاری میلادی با ۸,۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ میلیون و ۶۷۰ هزار تن به ثبت شد.

 رشد واردات مس و محصولات مسی به چین همزمان با ۲ برابر شدن موجودی مس انبارهای بورس آتی شانگهای بود. مجموع موجودی مس انبارهای بورس شانگهای، لندن و نیویورک در پایان ماه مارس به ۸۸۹ هزار تن رسید که بیشترین مقدار ثبت شده از سال ۲۰۰۳ تاکنون بود.

علاوه بر واردات کنسانتره مس چین نیز در ماه مارس با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به فوریه همراه بود و حدود ۱.۶ میلیون تن رسید. مجموع واردات کنسانتره مس چین طی فصل نخست سال جاری، ۱۷.۳ میلیون تن بود که نسبت به سال گذشته با رشد همراه بود.

دلیل افزایش واردات کنسانتره مس چین، افزایش ظرفیت ذوب و پالایش این کشور در کنار ممنوعیت واردات برخی از انواع قراضه و ضایعاتی مسی است.

صادرات چین همواره محرک حمایتی قیمت مس است، اما ثبت رکورد جدیدی در موجودی انبارهای مس، نگران‌کننده است. از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون، قیمت مس افت حدودا ۴.۶ درصدی را تجربه کرد و به ۶.۸۳۰ دلار بر تن رسید.

فروشگاه آنلاین تجهیزات برقی کالاتکنیک