سبد خرید 0

عابق کابل

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: آموزشی
  • تاریخ ارسال: 28/11/2021

به دلیل آنکه کابل برای برق کشی و عبور دادن جریان الکتریسیته به کار می رود، باید جنبه ایمنی و حفاظتی ان نیز رعایت بشود. بدین منظور، استفاده از مواد نارسانا و مناسب با این حوزه، برای جلوگیری از بروز اسیب های نا خواسته نظیر برق گرفتگی، راه حل های استاندارد سازی این ابزار معرفی شده است.سیم های درون کابل ،خود به تنهایی دارای عایق هستند، اما پوشش انان به طور کامل، وظیفه عایق کابل است. در نتیجه می باید توجه نمود که عایق کابل خاصیت ارتجاعی بالایی را نیاز دارد که استفاده از آن سخت و زمان بر نباشد. همچنین بحث دیگری که در این زمینه باید بدان توجه نمود، ضخامت استاندارد عایق کابل است.

علاوه بر این، لایه ای برای محفاظت از کابل و عایق آن در برابر اسیب ها و حوادث ناخواسته محیطی، مانند گرد و خاک و سیل و همینطور مواردی از این قبیل روی کابل کشیده می شود که به ان غلاف گفته می شود.بنابراین نقش غلاف هم، در زمینه نوع کاربرد عایق از اهمیت بالایی برخوردار بوده، زیرا اگر از غلاف استفاده نشود، در صورت برخورد کردن کابل با اب و عدم ضخامت کافی عایق، خطر برق گرفتگی، افراد زیادی را تهدید خواهد نمود. رایج ترین عایق، پلاستیک است.

به همین دلیل یکی از مواد به کار رفته در برخی عایق کابل ها، پلاستیک یا لاستیک خواهد بود. ولی با پیشرفت علم و تکنولوژی از مواد پلیمری نیز بدین منظور استفاده شده که
از میان آن ها می توان به پلی وینل اشاره کرد..

منبع : سیم و کابل

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک