سبد خرید 0

سیم لاکی «Lacquered wire»

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: آموزشی
  • تاریخ ارسال: 31/10/2021

سیم لاکی از جمله انواع سیم ها و کابل هایی بوده که به دلیل حجم عایق نازکی که دارند، در سیم پیچی ترانس ها و موتور استفاده می شوند. سیم لاکی از مجموعه ی یک رشته سیم تشکیل شده، و از جمله ویژگی ان می توان به اینکه بر روی ان، لایه ای ظریف و همینطور نازک از عایق قرار گرفته، اشاره کردسیم لاکی از مس یا آلومینوم ساخته می شود.

از جمله ویژگی دیگر این نوع سیم ها می توان به کمتر اشغال کردن فضا اشاره نمود. کارکرد سیم لاکی، با توجه کردن به جنس مسی و همینطور الومینیومی ان، این بوده که این نوع سیم، به دلیل حجم عایق ظریف و همینطور نازکی که روی ان است، در سیم پیچی موتور یا در سیم پیچی ترانسفورماتور بسیار استفاده می گردد، به همین خاطر این نوع سیم به سیم ترانس نیز معروف است.

سیم های لاکی به واسطه ی سطح مقطع شان، تقسیم بندی و شناخته شده که نمونه های آن نیز در بازار ضخامتی در حدود ۰٫۰۵ تا ۶ میلی متر اندازه داشته که با توجه به میزان جریان عبوری ان، می توان ضخامت سیم را مشخص نمود.

این نوع سیم ها در مقایسه ی با سیم معمولی که با گرما، پلاستیک ان ذوب خواهد شد، قدرت تحمل گرمای بالاتری دارند. این نوع سیم ها را ، می توان هم چنین در دسته بندی های حرارتی مختلفی نیز طبقه بندی کرد.

عایق به کار رفته شده در سیم لاکی لحیم پذیر، به آسودگی ذوب شده و یک لایه لحیم، بر روی هادی ان قرار می گیرد. از هادی هایی با سطح مقطع گرد یا تخت، و یا جنس الومینیومی و مسی ،می توان به عنوان هادی برای سیم های لاکی استفاده کرد.

سیم نایلون «Nylon wire»

سیم نایلون یکی از انواع مختلف سیم برق است که بیشتر در برق کشی ساختمان‌ها به کار می رود. از سیم‌های نایلون برای انتقال جریان الکتریکی، از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر استفاده می کنند. این سیم علاوه بر استفاده در سیم کشی ساختمان های مسکونی، در صنایع مختلف و همینطور فعالیت های تجاری نیز به استفاده می شود. سیم نایلون در انواع و اقسام مختلفی عرضه می شود و هر کدام مصارف مختلفی را دارند.

این سیم را می توانید به شکل بسته بندی شده، تهیه کنید. سیم های نایلون، سیم های سفید رنگ دولایی بوده که به هم چسبیده اند.

برای تامین روشنایی خانه ها معمولا می توان از این نوع سیم ها استفاده نمود. عمدتا رنگ سیم نایلونی سفید است. این سیم از نظر رسانایی الکتریکی، بسیار عالی است. جنس ان از فلز مس بوده و همین موضوع باعث شده تا رسانایی بالایی نیز داشته باشد. بر روی هادی مسی سیم های نایلون، عموما روکش پلاستیکی سفید نایلونی، قرار خواهد گرفت. با توجه به کارکرد این سیم در مصارف متفاوت، ممکن است در انواع و اقسام و ضخامت های مختلف در بازار عرضه بشوند.

نوع معمول ان ها، ضخامتی کم دارد و بسیار منعطف است. به شکلی که سیم کاملا به سادگی انعطاف خواهد کرد.
معمولا سیم های نایلونی، به شکلدوتایی هستند که یکی از آن ها به فاز و دیگری به نول متصل می شود. در سیم کشی پریز ها و کلید های برق منازل، به طور حتم این نوع سیم کشی سیم های نایلونی را مشاهده نموده اید. از این طریق، امکان عبور جریان برق، میسر می گردد.

منبع : سیم و کابل

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک