سبد خرید 0

سیم لاکی و کاربرد آن در ساختمان

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: آموزشی
  • تاریخ ارسال: 02/11/2021

سیم لاکی از جمله انواع سیم ها و کابل هایی بوده که به دلیل حجم عایق نازکی که دارند، در سیم پیچی ترانس ها و موتور استفاده می شوند. سیم لاکی از مجموعه ی یک رشته سیم تشکیل شده، و از جمله ویژگی ان می توان به اینکه بر روی ان، لایه ای ظریف و همینطور نازک از عایق قرار گرفته، اشاره کرد. سیم لاکی از هادی مس یا آلومینوم ساخته می شود.

از ویژگی خاص این نو ع سیم میتوان گفت که این نوع سیم ها فضای کمی را حین کار اشغال میکنند. کارکرد سیم لاکی، با توجه به اینکه از جنس مسی و یا از جنس الومینیومی ان، این است که این نوع سیم، به دلیل عایقکاری ظریف و نازکی که روی این نو ع سیم است، در سیم پیچی موتور یا در سیم پیچی ترانسفورماتور بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، به خاطر ذکر این دلایل این نوع سیم به سیم ترانس هم معروف است.

سیم های لاکی به واسطه ی سطح مقطع شان، تقسیم بندی و شناخته شده که نمونه های آن نیز در بازار ضخامتی در حدود ۰٫۰۵ تا ۶ میلی متر اندازه داشته که با توجه به میزان جریان عبوری ان، می توان ضخامت سیم را مشخص نمود.

این نوع سیم ها در مقایسه ی با سیم معمولی که با گرما، پلاستیک ان ذوب خواهد شد، قدرت تحمل گرمای بالاتری دارند. این نوع سیم ها را ، می توان هم چنین در دسته بندی های حرارتی مختلفی نیز طبقه بندی کرد.

عایق به کار رفته شده در سیم این است که قابل لحیم پذیری، و به آسودگی ذوب می شود و یک لایه لحیم، بر روی هادی ان قرار می گیرد. از هادی هایی با سطح مقطع گرد یا تخت، و یا جنس الومینیومی و مسی ،می توان به عنوان هادی برای سیم های لاکی استفاده کرد.

منبع سیم و کابل

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک