سبد خرید 0

افت شدید تولید مس و طلای پرو در نیمه نخست سال جاری


دولت پرو، کشوری که از بزرگترین صادرکنندگان جهانی فلزات است اعلام کرده این کشور شاهد افت شدید تولید مس، طلا و روی خود در نیمه نخست سال جاری در اثر محدودیت‌های به اجرا درآمده برای مهار ویروس کرونای جدید بوده است.

به گزارش «مس‌پرس» به نقل از روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه دومین تولیدکننده بزرگ مس جهان گفت تولید این فلز سرخ در شش ماهه نخست سال 20.4 درصد نسبت به تولید دوره مشابه 2019 کاهش یافت. وزارت انرژی و معادن این کشور در بیانیه ای گفت تولید طلا و روی نیز در همین دوره، به ترتیب، 34.7 درصد و 23.7 درصد نسبت به نیمه نخست سال گذشته سقوط کرد.

دولت پرو در اواسط ماه مارس فرمان یک قرنطینه با محدودیت هایی خاص برای فعالیت های معدنکاری را صادر کرد. این صنعت، از محرکه های اقتصادی اصلی این کشور واقع در دامنه های آند، شروع به عادی سازی عملیاتش در ماه می کرد. وزارت معادن خبر از تولید 180.792 تن مس در ماه ژوئن داد، که 40.8 درصد از تولید ماه پیش از آن بیشتر بود چون معادن تولیدشان را از سر گرفتند. در ژوئن، تولید طلا با افزایش 49.7 درصدی در مقایسه با ماه می به 5.877.891 گرم رسید، درحالی که تولید روی 313.6 درصد رشد کرد و به 119.174 تن افزایش یافت. فرآورده های معدنی 60 درصد از صادرات پرو را تشکیل می دهد.

منبع : مس پرس

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک