سبد خرید 0

پیش‌بینی کاهش 950 هزار تنی تولید جهانی مس به دلیل کرونا

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: 10/06/2020

مرکز مطالعات بین‌المللی مس پیش‌بینی کرد که تا پایان سال جاری میلادی تولید معادن مس جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا 3 درصد کاهش می‌یابد. به این ترتیب 950 هزار تن از تولید فلز سرخ در سال جاری میلادی کاسته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایمیدرو، میزان تولید معادن مس جهان به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا طی سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته 3 درصد کاهش می‌یابد. مرکز مطالعات بین‌المللی مس با اعلام این خبر افزود: انتظار می‌رود به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا 950 هزار تن از میزان پیش‌بینی تولید معادن مس جهان طی سال 2020 میلادی کاسته شود.

طی سال 2019 میلادی میزان تولید معادن مس جهان 20 میلیون و 550 هزار تن به ثبت رسید که پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری میلادی با 3 درصد کاهش همراه باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود اثرات ناشی از تعطیلات و محدودیت‌ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سه ماهه دوم سال 2020 میلادی بیشتر قابل مشاهده باشد.


طی دوران محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، تولید فلز سرخ در کشورهای برتر تولیدکننده مس متفاوت بود. به عنوان مثال شیلی که بزرگ‌ترین تولیدکننده مس جهان است با تاثیرپذیری محدود از این روند به تولید خود ادامه داد. این در حالی است که پرو طی این مدت شاهد تعطیلی موقت تولید در دو معدن خود بود. اگرچه سایر فعالیت‌های اصلی صنعت مس این کشور با سرعتی کمتر کماکان به کار خود ادامه دادند.

همچنین مرکز مطالعات بین‌المللی مس پیش‌بینی خود از میزان تولید معادن مس در شیلی و پرو طی سال 2020 میلادی به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا را به ترتیب با400 هزار تن و 300 هزار تن کاهش داد.

با این حال، روند تولید معادن مس در زامبیا و جمهوری دموکراتیک کنگو در سطح نرمال قرار داشت. مغولستان و اندونزی نیز شاهد روندی متعادل از تولید فلز سرخ بدون تاثیر پذیری از شیوع ویروس کرونا بودند.

منبع :اخبار فلزات

فروشگاه آنلاین سیم وکابل کالا تکنیک