سبد خرید 0

پیش‌بینی کاهش ۹۵۰ هزار تنی تولید جهانی مس به دلیل کرونا

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: ۲۱/۰۳/۱۳۹۹

مرکز مطالعات بین‌المللی مس پیش‌بینی کرد که تا پایان سال جاری میلادی تولید معادن مس جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا ۳ درصد کاهش می‌یابد. به این ترتیب ۹۵۰ هزار تن از تولید فلز سرخ در سال جاری میلادی کاسته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایمیدرو، میزان تولید معادن مس جهان به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا طی سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته ۳ درصد کاهش می‌یابد. مرکز مطالعات بین‌المللی مس با اعلام این خبر افزود: انتظار می‌رود به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا ۹۵۰ هزار تن از میزان پیش‌بینی تولید معادن مس جهان طی سال ۲۰۲۰ میلادی کاسته شود.

طی سال ۲۰۱۹ میلادی میزان تولید معادن مس جهان ۲۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تن به ثبت رسید که پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری میلادی با ۳ درصد کاهش همراه باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود اثرات ناشی از تعطیلات و محدودیت‌ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی بیشتر قابل مشاهده باشد.


طی دوران محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، تولید فلز سرخ در کشورهای برتر تولیدکننده مس متفاوت بود. به عنوان مثال شیلی که بزرگ‌ترین تولیدکننده مس جهان است با تاثیرپذیری محدود از این روند به تولید خود ادامه داد. این در حالی است که پرو طی این مدت شاهد تعطیلی موقت تولید در دو معدن خود بود. اگرچه سایر فعالیت‌های اصلی صنعت مس این کشور با سرعتی کمتر کماکان به کار خود ادامه دادند.

همچنین مرکز مطالعات بین‌المللی مس پیش‌بینی خود از میزان تولید معادن مس در شیلی و پرو طی سال ۲۰۲۰ میلادی به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا را به ترتیب با۴۰۰ هزار تن و ۳۰۰ هزار تن کاهش داد.

با این حال، روند تولید معادن مس در زامبیا و جمهوری دموکراتیک کنگو در سطح نرمال قرار داشت. مغولستان و اندونزی نیز شاهد روندی متعادل از تولید فلز سرخ بدون تاثیر پذیری از شیوع ویروس کرونا بودند.

منبع :اخبار فلزات

فروشگاه آنلاین سیم وکابل کالا تکنیک