سبد خرید 0

پیش‌بینی «فیچ» از فلز سرخ تا ۲۰۲۷/ تقاضای مس سوار بر خودروی برقی


پیش‌بینی «فیچ» از فلز سرخ تا 2027/ تقاضای مس سوار بر خودروی برقی

پیش‌بینی «فیچ» از فلز سرخ تا ۲۰۲۷/ تقاضای مس سوار بر خودروی برقی

پیش‌بینی «فیچ» از فلز سرخ تا 2027/ تقاضای مس سوار بر خودروی برقی

 

موسسه «فیچ ریتینگز» در جدیدترین تحلیل خود برآورد کرده که تقاضای مس در سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت. بر پایه این گزارش، تقاضای مس طی یک روند ۱۰ ساله تا سال ۲۰۲۷ میلادی به ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن خواهد رسید که از رشد سالانه ۲.۶ درصدی حکایت دارد.به گزارش مس پرس به نقل از بورس نیوز، این موسسه پیش‌بینی کرده است که مصرف جهانی با رشد تقاضای برق و بخش‌های زیرساختی چین و همچنین انقلاب تولید در خودروهای برقی از رشد عرضه سبقت می‌گیرد. از سوی دیگر، موسسه «فیچ» پیش‌بینی کرده که تولید سالانه مس طی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۷ شاهد رشد ۳.۶ درصدی خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی «فیچ»، تقاضای مس تصفیه‌شده از تولید فراتر می‌رود و بازار طی چند سال آینده با کسری مواجه می‌شود. به گفته این موسسه، تعادل جهانی مس تصفیه‌شده در سال ۲۰۱۸ شاهد کسری ۲۴۷ هزار تنی بوده است و این وضع تا سال ۲۰۲۱ باقی خواهد ماند.
به نظر می‌رسد، پیش‌بینی کسری برای دوره کوتاه‌مدت بوده، چراکه «فیچ» پیش‌بینی کرده است که کسری مس جهان به‌دلیل سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های جدید از سال ۲۰۲۱ کاهش می‌یابد و بعد به سمت افزایش عرضه تغییر مسیر می‌دهد.

با فراتر رفتن تقاضای فلز سرخ از عرضه، شرکت‌های معدنی در سراسر جهان به دنبال اجرای پروژه‌های معدنی از سال ۲۰۲۰ خواهند رفت، بنابراین در چشم‌انداز بلندمدت انتظار می‌رود با سرمایه‌گذاری تولیدکنندگان مس روی پروژه‌های جدید و افزایش تولید مس، کسری جهانی عرضه مس کاهش یابد و پس از آن نیز بازار با مازاد عرضه مواجه شود.

تولید جهانی مس طی سال‌های آینده، افزایش پایداری را تجربه خواهد کرد، به‌طوری‌که کاهش هزینه‌ها و افزایش قیمت مس می‌تواند از این موضوع حمایت کند. همچنین افزایش قیمت مس در سال‌های آتی، توسعه پروژه‌ها به‌ویژه در کشورهای شیلی، پرو و استرالیا را تقویت خواهد کرد.
بر پایه این گزارش، تولید مس تصفیه چین با رشد پایدار پیش‌بینی ‌شده است و تولیدکنندگان از افزایش قیمت مس، سود خواهند برد.

«فیچ» برآورد کرده که تولید مس تصفیه‌شده چین از ۸.۸ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ به ۱۱.۴ میلیون تن در سال ۲۰۲۷ افزایش یابد و رشد سالانه ۳.۱ درصدی را تجربه کند. تولیدکنندگان داخلی چین سود بیشتری را نسبت به رقبای خارجی کسب خواهند کرد.
شیلی به پیشگامی تولید مس در جهان ادامه می‌دهد. این کشور دومین تولیدکننده مس تصفیه‌شده به شمار می‌رود. شرکت دولتی «کودلکو» و شرکت BMW از اجرای طرحی با عنوان «ابتکار مسئولانه مس» خبر داده‌اند که به بهبود تعهد نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی و اکولوژیکی در صنعت مس منجر خواهد شد.

این موسسه برآورد کرده که تولید مس پرو، رشد سالانه با ثباتی را تجربه کند، به‌طوری‌که پیش‌بینی‌شده تولید این کشور تا سال ۲۰۲۷ میلادی به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برسد.
پیش‌بینی می‌شود، تولید مس استرالیا با رشد سالانه ۳.۱ درصدی به یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار تن تا سال ۲۰۲۷ برسد. «فیچ» برای هند نیز با اشاره به رشد بسیار مناسب تولید مس در این کشور خاطرنشان کرده که تولید مس هندی‌ها تا سال ۲۰۲۷ با میانگین رشد سالانه ۷.۳ درصدی به یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تن خواهد رسید.

فیچ در این گزارش چشم‌انداز رشد تقاضای آمریکا را مسکوت باقی گذاشت، چراکه بسته مربوط به توسعه زیرساخت ترامپ را مطابق با انتظارات ندانست.

 

منبع:مس پرس

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک