سبد خرید 0

هزینه تولید مس در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ کاهش ۲،۷ درصدی یافت

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: ۲۲/۱۰/۱۳۹۸

هزینه تولید مس در سه‌ماهه سوم سال 2019 کاهش 2،7 درصدی یافت

بررسی CRU از مجموع هزینه‌های نقدی قبل از محاسبه درآمد حاصل از محصولات جانبی در عملیات‌های مس در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ حاکی از کاهش ۲،۷ درصدی آن بوده است.

بر پایه گزارش CRU، این کاهش هزینه‌ها را می‌توان ناشی از افت قیمت نفت برنت که به‌طور متوسط نزدیک به ۶۱ دلار در هر بشکه بوده و همچنین تضعیف ارزهای مرتبط با کمپانی‌های مس معدنی در برابر دلار آمریکا دانست.
قیمت اسیدسولفوریک در سه‌ماهه سوم سال کاهش‌یافته و به‌طور متوسط به ۷۹ دلار در هر تن از ۱۰۳ دلار در تن رسیده است که کاهش ۲۳ درصدی را در مقایسه با سه‌ماهه پیش از آن نشان می‌دهد. علاوه بر این، خالص هزینه‌های نقدی محصولات جانبی شاهد کاهش بیشتری بوده و افت ۶،۲ درصدی را نسبت به سه‌ماهه قبل سال قبل تجربه کرده است، اما در مقایسه با سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ همچنان ۱۲ درصد بیشتر است که عمدتاً در نتیجه کاهش درآمد حاصل از محصولات جانبی (افت ۲۴ درصدی نسبت به سال قبل) بوده است. قیمت کبالت روند نزولی خود را برای یک سه‌ماهه دیگر ادامه داد و در نتیجه، حمایت کمی از تولید مس ارائه داد؛ اما از سوی دیگر، بقیه محصولات جانبی مانند طلا، نقره و نیکل در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ در شرایط رشد قیمت مواجه بودند و تا حدودی تأثیر کاهش قیمت کبالت و مولیبدن را جبران کردند. طی این سه ماه، علی‌رغم کاهش اندک قیمت مس، هزینه‌های عملیاتی در سطوح پایینی باقی ماند که این موضوع به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد حاشیه سود بالاتری را به دست آورند. با قیمت متوسط مس در حدود ۵ هزار و ۸۰۰ دلار در هر تن، ۹۰ درصد کمپانی‌های معدنی حاشیه سود حدود ۵۴۰ دلار در هر تن از مس تولیدشده دریافت خواهند کرد.

فروشگاه اینترنتی سیم و کابل کالا تکنیک

منبع : مس پرس


برچسب ها: