سبد خرید 0

مس از گذشته تا حال

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: علمی
  • تاریخ ارسال: 17/03/2019

مس از گذشته تا حال

                                                    مس از گذشته تا حال

 

مس از گذشته تا حال

مس از جمله فلزاتی بوده که توسط انسان کشف و شناسایی شده و برای رفع نیازمندیهای خود از آن استفاده میکنند.بیشتر  تمدنهای قدیم  مس را شناسایی کرده و از آن در زیورآلات و ساخت سلاح های خود مورد استفاده قرار می دادند .

حال با پیشرفت تمدن در بشر و رشد علم و تکلنو لوژی هایی مانند الترونیک و ارتباطات از این فلز ارزشمند استفاده زیادی میشود . و با شناختن خواص و فواید آن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد .

هر چند قدمت کشف و شناساسی مس به هزاران سال قبل بر میگردد. ولی در دو قرن اخیر استخراج بخش عمده این فلز و کاربرد آن بیشتر شده است . در عصر جدید کشورها و شرکت های بزرگ در سراسر جهان این فلز ارزشمند را استخراج و تولید و بهربرداری می کنند .

و ایران یکی از کشورهای غنی در صنعت مس می باشد .که تا کنون تعدا محدودی از معادن در ایران بررسی و کشف شده است .با این تو صیف هنوز ایران در رتبه ده  از نظر دارا بودن ذخایر مس می باشد.

این موضوع نشان دهنده این است که ایران در زمینه  مس هم میتواند مانند دیگر منابع های طبیعی مانند گاز و نفت و… جز کشورهای ثروتمند در جهان شود.در صورتی که از این منبع خدادای به درستی استفاده شود.

 

فروشگاه انلاین سیم و کابل کالا تکنیک