سبد خرید 0

فملی دومین شرکت بزرگ بورس شد

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: 16/12/2020

یکی از رخدادهایی که در سال جهش تولید و به یمن دستاوردهای شرکت مس در سال جاری محقق شد قرار گرفتن شرکت مس در رده دومین شرکت بزرگ بورسی کشور به لحاظ ارزش مارکت است.

به گزارش مس پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، ارزش بازار ملی مس در پایان معاملات 22 آذرماه و در حال و هوای منفی بازار به بیش از 320 هزار میلیارد تومان رسید که با این ارزش شرکت مس بعد از هلدینگ خلیج‌فارس به دومین شرکت بزرگ بورس تبدیل شد.

شرکت ملی مس در پایان سال 97 با 4900 میلیارد تومان سود خالص و در سال 98 با 12 هزار و 150 میلیارد تومان سود خالص دومین شرکت بزرگ در بین گروه «فلزات اساسی» و «استخراج کانه های فلزی» از نظر سوددهی بود ولی با تلاش شبانه‌روزی مجموعه سخت‌کوش صنعت مس این شرکت با ساختن سود بیش از 10 هزار میلیارد تومانی در بین گروه «فلزات اساسی» به برترین شرکت از منظر سودهی و ارزش بازار سرمایه تبدیل شد.

افزون بر این و بر پایه‌های آمارهای رسمی تا پایان آبان‌ماه کل فروش شرکت مس به عدد 23 هزار و 85 میلیارد تومان رسید که نسبت به درآمد کل سال گذشته 13 درصد بیشتر درآمد کسب کرد.

همچنین بر پایه این گزارش شرکت مس از ابتدای سال جاری در حوزه تولید هم خوب درخشیده است به طوری‌که تا پایان آبان‌ماه سال 1399، با تولید 235 هزار و 400 تن آند و 183 هزار و 300تن کاتد مس به ترتیب رشد 9 و 6 درصدی را در کارنامه تولیدی شرکت مس رقم زده است.

منبع: مس پرس

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک