سبد خرید 0

عمر معادن مس چقدر است؟

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: علمی
  • تاریخ ارسال: 12/05/2019

کد مطلب : ‌11147 نسخه‌ی قابل چاپ یکشنبه 2 دی ماه 1397 عمر معادن مس چقدر است؟

عمر معادن مس چقدر است؟

کد مطلب : ‌11147 نسخه‌ی قابل چاپ  یکشنبه 2 دی ماه 1397 عمر معادن مس چقدر است؟

عمر مس آنلاین: بررسی مؤسسه تحقیقاتی CRU روی تمامی ذخایر معدنی جهان نشان می‌دهد، عمر متوسط معادن مس جهان 26 سال است که نسبت به سایر فلزات پایه بیشتر است.

مؤسسه تحقیقاتی CRU بررسی‌ای بر تمامی ذخایر جهان (قطعی و محتمل) انجام داده است. براساس این بررسی طول عمر معادن هر یک از فلزات پایه به‌طور چشمگیری با یکدیگر متفاوت هستند. لازم به اشاره است که عمر معدن نه تنها به قیمت و هزینه‌های مورد انتظار وابسته است، بلکه به حداقل نرخ بازده قابل قبول در هر صنعت که بنا به شرایط اقتصادی می‌تواند تغییر در عیار حد را به دنبال داشته و از این طریق در عمر یک معدن تغییر ایجاد کند نیز بستگی دارد. علاوه بر این، درجه تبدیل منابع تأثیر زیادی در میزان طول عمر معدن دارد که این امر در مواردی که معدن‌کاری زیرزمینی سهم بیشتری از تولید معدنی را در اختیار دارد (همچون معادن سرب و روی) اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

مؤسسه CRU با در نظر گرفتن این موارد برای واحدهای معدنی نیکل، میانگین عمر معادن با میانگین عیار 0.62 درصد را حدود 27 سال برآورد کرده است. از سوی دیگر میانگین طول عمر معادن مس، با عیار متوسط 0.6 درصد، حدود 26 سال ارزیابی شده است. توزیع معادن با طول عمرهای متفاوت نشان می‌دهد که حدود 92 درصد واحدهای معدنی مس دارای طول عمر کمتر از 10 سال هستند. در صنعت سرب و روی، طول عمر معادن به مقدار قابل ملاحظه‌ای کمتر است؛ به‌طوری‌که با عیار متوسط 3.1 درصد روی و 1.2 درصد سرب، میانگین عمر معادن کمتر از 12 سال برآورد می‌شود. در صورتی که تمامی صنایع معدنی فلزات پایه در نظر گرفته شود، می‌توان گفت که عمر میانگین معادن این فلزات به 22 سال می‌رسد.

 

منبع :عصر مس 

فروشگاه سیم و کابل کالا تکنیک