سبد خرید 0

ضایعات لوله مسی بیشترین رشد قیمت را داشت


روز چهار‌شنبه هشتم مرداد ماه سال 1399، قیمت مس در LME نسبت به روز معاملاتی پیشین 75 دلار افزایش داشته و به 6 هزار و 475 دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، قیمت مس در روز هشتم مرداد ماه در معاملات بورس فلزات لندن نسبت به روز سه‌شنبه 1.2 درصد رشد داشته و نسبت به هفته پیشین نیز 0.7 درصد کاهش را تجربه کرده و به 6 هزار و 475 دلار رسیده است.

قیمت سه ماهه مس در معاملات روز چهار‌شنبه هشتم مرداد ماه، افزایش 75 دلاری نسبت به روز معاملاتی پیش از آن داشت و با رشد 1.2 درصدی 6 هزار و 468 دلار اعلام شد. قیمت سه ماهه فلز سرخ نسبت به هفته پیش 0.6 درصد افت را تجربه کرده است.

روند قیمت و موجودی انبار مس در بورس فلزات لندن طی دو هفته اخیر در نمودار 1 قابل مشاهده است. طبق این نمودار، موجودی این فلز در انبارهای بورس فلزات لندن در روز چهار‌شنبه هشتم مرداد ماه، با کاهش دو هزار و 125 تنی نسبت به روز معاملاتی پیش از آن همراه بوده و از 134 هزار و 25 تن به 131 هزار و 900 تن رسیده است.

نمودار 2 وضعیت کانتنگو و بکواردیشن بازار مس در بورس فلزات لندن طی دو هفته اخیر را به تصویر می‌کشد. طبق این نمودار، در روز چهار‌شنبه هشتم مرداد ماه در بورس فلزات لندن قیمت مس در شرایط بکواردیشن به سر می‌برد. اختلاف قیمت سه ماهه و نقدی در این روز نسبت به دوشنبه، کاهش یک دلاری داشته و برابر با منفی هفت دلار بر تن گزارش شده است.