سبد خرید 0

ساخت مخازن اسید، گامی بلند در تکمیل زنجیره ارزش در شرکت مس

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: فناوری روز
  • تاریخ ارسال: 04/05/2019

ساخت مخازن اسید، گامی بلند در تکمیل زنجیره ارزش در شرکت مس

ساخت مخازن اسید، گامی بلند در تکمیل زنجیره ارزش در شرکت مس

ساخت مخازن اسید، گامی بلند در تکمیل زنجیره ارزش در شرکت مس

«محمدباقر عالی» رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس گفت: در مراحل نهایی پروژه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه و با توجه به حساس و استراتژیک بودن اسیدسولفوریک، ساخت مخازن نگهداری اسید در سرچشمه، رفسنجان، خاتون‌آباد و بندرعباس در دستور کار شرکت مس قرار گرفت.

به گزارش مس پرس، عالی در بازدید از مراحل نهایی طرح مخازن اسیدسولفوریک در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی در بندرعباس، ضمن تبریک روز کارگر گفت: با توجه به این‌که بخشی از هدف‌گذاری شرکت مس در خصوص فروش اسید، صادرات این محصول به بازارهای هدف است، نیاز ضروری برای ایجاد مخازن با ظرفیت بالا در بندرعباس بود تا حمل و صادرات اسید با سرعت بالایی انجام شود.
عالی با بیان این‌که این طرح در مراحل نهایی خود قرار دارد، گفت: همزمان با بهره‌برداری از کارخانه اسید سولفوریک مخازن نگهداری اسید در سرچشمه و رفسنجان هم آماده شده و همکاران محترم هم‌اکنون در حال اتمام مخازن اسید در خاتون‌آباد و بندرعباس هستند.
وی افزود: همزمان با این اقدامات در حوزه مصرف و فروش اسید در داخل کشور اقدامات خوبی صورت گرفته و از چند ماه پیش با تلاش همکاران حوزه فروش، عرضه اسید در بورس کالای ایران آغاز شد و تعاملات خوبی با مصرف‌کنندگان بزرگ اسید صورت گرفت.
رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس در این بازدید، در گفت‌وگو با کلیه عوامل این پروژه با تبریک روز کارگر از تلاش شبانه‌روزی کلیه دست اندرکاران تشکر کرد و این طرح را نمونه موفقی از تعامل و‌ تلاش جهادی کارگران و مجاهدان عرصه تولید شمرد.
وی در پایان تاکید کرد: زنجیره ارزش تکمیلی این طرح با احداث کارخانجات اسید فسفریک و کود شیمیایی با همین مدل درحال پیگیری و انجام است.
گفتنی است در جریان این بازدید مسائل و مشکلات توسط دست اندرکاران طرح مطرح و برنامه‌ریزی‌ها و رهنمودهای لازم جهت رفع این موارد داده شد.

 

منبع :مس پرس 

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک