سبد خرید 0

روز چهار‌شنبه ۱۹ شهریور ماه سال ۱۳۹۹، قیمت مس در LME نسبت به روز معاملاتی پیشین ۵۹ دلار کاهش داشته و به ۶ هزار و ۷۰۹ دلار رسیده است.

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: ۲۲/۰۶/۱۳۹۹

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، قیمت مس در روز ۱۹ شهریور ماه در معاملات بورس فلزات لندن نسبت به روز سه‌شنبه ۰.۹ درصد افت داشته و نسبت به هفته پیشین نیز ۰.۲ درصد کاهش را تجربه کرده و به ۶ هزار و ۷۰۹ دلار رسیده است.

قیمت سه ماهه مس در معاملات روز چهار‌شنبه ۱۹ شهریور ماه، با کاهش 55 دلار نسبت به روز معاملاتی پیش از آن ۰.۸ درصد افت داشت و ۶ هزار و ۶۸۱ دلار اعلام شد. قیمت سه ماهه فلز سرخ نسبت به هفته پیش ۰.۴ درصد افت را تجربه کرده است.

روند قیمت و موجودی انبار مس در بورس فلزات لندن طی دو هفته اخیر در نمودار ۱ قابل مشاهده است. طبق این نمودار، موجودی این فلز در انبارهای بورس فلزات لندن در روز چهار‌شنبه ۱۹ شهریور ماه، با کاهش سه هزار و ۱۲۵ تنی نسبت به روز معاملاتی پیش از آن همراه بوده و از ۷۶ هزار و ۵۵۰ تن به ۷۳ هزار و ۴۲۵ تن رسیده است.

نمودار ۲ وضعیت کانتنگو و بکواردیشن بازار مس در بورس فلزات لندن طی دو هفته اخیر را به تصویر می‌کشد. طبق این نمودار، در روز چهار‌شنبه ۱۹ شهریور ماه در بورس فلزات لندن قیمت مس در شرایط بکواردیشن به سر می‌برد. اختلاف قیمت سه ماهه و نقدی در این روز نسبت به سه‌شنبه، افزایش چهار دلاری داشته و برابر با منفی ۲۸ دلار بر تن گزارش شده است.