سبد خرید 0

رشد ۷۰.۳ درصدی درآمد «فملی»

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: ۰۸/۰۵/۱۳۹۹

بررسی وضعیت میزان تولید و فروش محصولات مسی و غیر مسی شرکت ملی صنایع مس ایران نشان می‌دهد که این شرکت در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ تیر ماه سال ۱۳۹۹، در تولید مفتول مس و اسید سولفوریک عملکرد خوبی را نسبت به آخرین ماه فصل بهار از خود به نمایش گذاشته است. همچنین این شرکت در ماه مورد بررسی توانسته با فروش محصولات مسی و جانبی خود به رشد ۷۰.۳ درصدی در میزان درآمد کسب شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته دست یابد.

در این گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به بررسی و تحلیل عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ تیر ماه سال ۱۳۹۹، پرداخته است. شرکت مس در چهار ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ در واحدها و پالایشگاه‌های زیرمجموعه خود به خوبی عمل کرده و نسبت به آخرین برنامه‌ تعدیل شده شرکت، در میزان تولید و فروش محصولات رکوردهای درخشانی را به ثبت رسانده است و همچنین توانسته طی این چهار ماه به ارقام قابل قبولی در فروش داخلی و خارجی نیز دست یابد.

نمودار ۱ میزان تولید و فروش محصولات مسی شرکت ملی صنایع مس ایران را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، شرکت ملی مس در گروه محصولات مسی در تیر ماه سال جاری، ۹۳ هزار و ۹۱۹ تن کنسانتره مس تولید کرد، در صورتی که در خرداد ماه یکصد هزار و ۶۲۷ تن کنسانتره مس تولید کرده بود. به این ترتیب، در تیر ماه افت ۶.۷ درصدی را به همراه داشت. فملی با این میزان تولید در تیر ماه سال جاری ۶.۹ درصد افت را نسبت به تیر ماه ۱۳۹۸ داشته است؛ میزان تولید کنسانتره در تیر ماه سال گذشته، یکصد هزار و ۸۴۲ تن بود. این شرکت در تیر ماه سال جاری با تولید ۳۳ هزار و ۳۴۲ تن کاتد مس، افت ۴.۵ درصدی را نسبت به ماه گذشته که میزان تولید کاتد 34 هزار و ۸۹۸ تن بود، به ثبت رسانده و با این میزان تولید کاتد، نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ رشد ۴۵.۳ درصدی داشته است. همچنین فملی در تیر ماه ۱۳۹۹ برای دومین ماه متوالی در سال جدید ۹۲۴ تن مفتول تولید کرد که نسبت به خرداد ماه با میزان تولید ۱۸۵ تن، رشد ۳۹۹.۵ درصدی داشته است. فملی رشد ۱۰۴ درصدی تولید مفتول را نیز نسبت به تیر ماه سال گذشته تجربه کرده است.

همچنین نمودار ۱ نشان می‌دهد که شرکت ملی صنایع مس ایران در تیر ماه سال جاری مانند خرداد ماه فروش کنسانتره داشت و یک هزار و ۶۹۰ تن کنسانتره مس فروخت که با این میزان فروش، ۴۸.۳ درصد افت نسبت به خرداد ماه سال جاری و ۹۴.۳ درصد افت نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است. ۲۵۵ تن به فروش خارجی و یک هزار و ۴۳۵ تن نیز به فروش داخلی اختصاص دارد. این شرکت با فروش ۲۶ هزار و ۶۹۵ تن کاتد مس، ۱۸.۴ درصد افت نسبت به خرداد ماه سال جاری و همچنین ۷۷.۳ درصد رشد نسبت به تیر ماه سال ۱۳۹۸ داشته است. از این میزان فروش کاتد فملی در تیر ماه، ۱۱ هزار و ۲۷۱ تن متعلق به صادرات و ۱۵ هزار و ۴۲۴ تن نیز در بازار داخل به فروش رسیده است. همچنین شرکت مس در تیر ماه سال جاری برخلاف خرداد ماه، ۹۸۷ تن مفتول مسی فروخت که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با میزان فروش ۴۵۳ تن، ۴۲.۲ درصد رشد را گزارش می‌کند.

منبع : فلزات آنلاین

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک