سبد خرید 0

رشد ۲۶درصدی تولید کاتد در ۴ماهه نخست امسال


رشد 26درصدی تولید کاتد در 4ماهه نخست امسال

رشد ۲۶درصدی تولید کاتد در ۴ماهه نخست امسال

رشد 26درصدی تولید کاتد در 4ماهه نخست امسال

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به عملکرد عالی تولید شرکت مس طی ۴ ماهه نخست سال جاری گفت: این شرکت تا پایان تیرماه موفق به ثبت رشد ۲۶درصدی تولید کاتد مس شد. بر این اساس میزان تولید این محصول با افزایش ۱۸هزار تنی نسبت به برنامه به ۹۰ هزار ۵۰۰ تن رسید.

به گزارش مس پرس، دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر افزود: علاوه بر این بررسی عملکرد ماهانه فملی نشان می‌دهد که این شرکت در تیرماه با رشد ۲۲درصدی نسبت به برنامه ۲۳ هزار تن کاتد تولید کرده است.
سعدمحمدی با تأکید بر این‌که در سال جاری تمام برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مبتنی بر خلق رکورد تازه‌ای در تولید کاتد است گفت: این شرکت طی ۴ماهه نخست سال جاری ۱۱۷هزار و ۵۶۳ تن آند تولید کرده که نسبت به برنامه ۸۹ هزار ۳۸۱تنی  رشدی ۱۷ درصدی داشته است.
وی تصریح کرد: همچنین عملکرد تولیدی شرکت در تولید آند نشان می‌دهد که تولید این محصول در تیرماه هم، افزایشی ۱۹درصدی داشته است.
مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که میزان تولید مس محتوی معدنی به‌عنوان شاخص کلی و اساسی تولیدات شرکت مس طی این بازه زمانی از رشد ۵درصدی برخوردار شده و به رقم ۱۰۲هزار و ۴۸۶ تن رسیده است گفت: تولید ماهانه مس محتوی معدنی شرکت مس نشان‌دهنده رشد ۸درصدی است به‌طوری‌که تولید این محصول در تیرماه با افزایش ۲هزار تنی به رقم ۲۵ هزار ۳۷۵ تن رسید.
به گفته مدیرعامل شرکت مس تولید کنسانتره مس نیز طی این دوره‌ زمانی، رشد ۵درصدی را تجربه کرده است؛ به‌طوری‌که در طی این مدت، شرکت مس ۴۰۰ هزار و ۶۸۰ تن نسبت به برنامه تعریف‌شده ۳۸۱هزار و ۹۰۳تنی، کنسانتره مس تولید کرده است. افزون بر این، تولید کنسانتره مس در تیرماه از رشد ۱۰ درصدی نسبت به برنامه برخوردار شد و به رقم صد و یک هزار تن رسید.
وی با بیان این‌که برنامه تعیین‌شده برای برداشت سنگ سولفوری نیز تا پایان تیرماه سال جاری از مجتمع‌های مس سرچشمه، میدوک و سونگون ۱۷میلیون و ۵۷۸هزار تن بوده گفت: این در حالی است که عملکرد تولیدی این محصول هم نشان‌دهنده افزایش ۱ میلیون تنی در برداشت است که به رقم  ۱۸میلیون و ۴۶۱هزار تن رسید و درنهایت رشد ۵درصدی را به همراه داشت.
مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: بر اساس این گزارش، بررسی عملکرد تولیدی سنگ سولفور در تیرماه نشان‌دهنده است که برداشت این ماده معدنی طی ماه گذشته هم ۱۵درصد رشد داشته است.
رشد ۸۹ درصدی درآمد و ۱۷۴درصدی سود نسبت به بهار سال ۹۷
مدیرعامل شرکت مس در ادامه به انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۳ماهه منتهی به خردادماه سال جاری در کدال اشاره کرد و گفت: عملکرد سه‌ماهه فملی نشان می‌دهد این شرکت در دوره ۳ ماهه سال جاری رشد ۸۹درصدی در درآمدها داشته و توانسته ۴۹۶۴ میلیارد تومان فروش داشته باشد.  همچنین طی سه‌ماهه نخست سال جاری، شرکت مس سود ۳۱۳۹ میلیاردتومانی را محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۷۴درصدی داشته است.
وی با اشاره به افزایش ۲۱درصدی بهای قیمت تمام‌شده در فصل نخست سال جاری نسبت به بهار پارسال گفت: ولی این رشد عمدتاً ناشی از هزینه‌‌های ناشی از افزایش قیمت ارز بوده است و در مقابل رشد ۸۹ درصدی درآمدها تأثیر زیادی بر کاهش سود شرکت نداشته است؛ به‌طوری‌که حاشیه سود ناخالص از ۵۱ درصد در سه‌ماهه نخست سال گذشته به ۶۹ درصد در پایان فصل نخست امسال رسیده است.
به گفته سعد محمدی مبلغ حاصل از فروش صادراتی شرکت مس در سه‌ماهه بهار سال جاری معادل کل مبلغ صادراتی سال مالی گذشته است؛ به‌طوری‌که درآمد حاصل از فروش صادراتی شرکت در این بازه زمانی به ۲۱۳۴ میلیارد تومان رسید.

منبع :تینیوز 

فروشگاه آنلاین سیم و کابلکالا تکنیک