سبد خرید 0

ثبت رکورد تولید مس توسط کمپانی آنتافاگوستا


ثبت رکورد تولید مس توسط کمپانی آنتافاگوستا

کمپانی معدنی شیلیایی آنتافاگوستا به‌رغم دست نیافتن به اهداف تولید در سه‌ماهه آخر سال گذشته، رکورد تولید ۷۷۰ هزار تن مس را در سال ۲۰۱۹ به ثبت رسانید.

به گزارش مس پرس به نقل از CRU، تولید در سه‌ماهه آخر سال برابر با ۱۸۵ هزار و ۵۰۰ تن بود که افت ۵،۸ درصدی نسبت به سه‌ماهه سوم داشته است. عیار سنگ کانی پایین‌تر، عملیات تعمیر و نگهداری واحد تغلیظCentinela  و اختلال در تحویل سوخت به معدن لوس پلامبرس به دلیل بعضی ناآرامی‌ها ازجمله دلایل این افت تولید بوده‌اند.
کمپانی آنتافاگوستا همچنین ۱۱ هزار و ۶۰۰  تن مولیبدن تولید کرده است که کاهش ۱۴،۷ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد و دلیل آن عیار پایین‌تر سنگ کانی معدن لوس پلامبرس بوده است.
مدیر اجرایی ارشد این کمپانی شیلیایی گفت: انتظار دارد در سال ۲۰۲۰ شاهد عملکردی قوی از این معادن باشد، زیرا همچنان بر بهبود بهره‌وری در معادن متمرکز بوده، وارد مذاکرات با اتحادیه‌های کارگری واحدهای Centinela و Zaldivar شده و بهینه‌سازی مصرف آب در کل مجموعه و به‌ویژه در معدن لوس پلامبرس را ادامه خواهد داد.
موضوع آخر با توجه به خشکسالی شدید کنونی در کشور شیلی حائز اهمیت است. این کمپانی پیش‌بینی تولید سال جاری خود را بین ۷۲۵ تا ۷۵۵ هزار تن مس و هزینه خالص نقدی را ۲ هزار و ۸۶۶ دلار در هر تن (۱،۳۰ دلار بر پوند) اعلام کرد.

منبع : مس پرس

فروشگاه اینترنتی سیم و کابل کالا تکنیک