سبد خرید 0

تولید 280هزار تن کاتد مس تا پایان سال

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: 19/01/2021

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: تا به امروز 220هزار تن کاتد تولید شده و تا پایان سال به 280هزار تن کاتد مس خواهیم رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12درصد جلوتر هستیم.

دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس در آیین کلنگ‌زنی پروژه مکانیزاسیون معدن، پالایشگاه جدید و فاز سوم توسعه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: شرکت ملی صنایع مس ایران امروز برنامه دو میلیارد و 480 میلیون یورو به‌علاوه 30هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید را شروع می‌کند.
وی این میزان سرمایه‌گذاری را موجب درآمد دو میلیارد دلاری شرکت مس عنوان کرد و گفت: تا پنج‌سال آینده این ظرفیت را به 4.5 میلیارد دلار می‌رسانیم و رشد 2.5 برابری برای شرکت مس اتفاق می‌افتد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه هدف ما این است که جزو 10 شرکت برتر دنیا باشیم، تاکید کرد: در مرکز نوآوری برای صنایع پایین‌دستی از نخبگان کشوری و استانی استفاده می‌کنیم تا در صنایع هایتک بتوانیم طرح‌های جدید برای سرمایه‌گذاری ایجاد کنیم.
سعدمحمدی ادامه داد: با انجام پروژه‌های جدید مس، میزان ظرفیت کنسانتره به دو میلیون و 500هزار تن افزایش می‌یابد و خوشحالیم که استان‌های یزد‌، اردبیل، آذربایجان غربی و محدوده‌ای از سیستان و بلوچستان، استان‌های جدید ما هستند که در آینده به تولیدات مس اضافه خواهند کرد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خاطرنشان کرد: با توجه به تقاضای رو به رشد دنیا در بازارهای جهانی، شرکت مس برنامه‌ریزی کرده تا بتواند میزان تقریبا دو درصد از سهم فروش بین‌المللی دنیا را از آن ایران کند، ورود به بازار ترکیه عملیاتی شده و کیفیت مس ما در دنیا به 5-9 معروف است و مس با عیار 99.999 تولید می‌شود‌.
سعدمحمدی یادآور شد: در حال حاضر در دنیا 23 میلیون و 900هزار تن مس تولید می‌شود، 9 میلیون و 800هزار تن در چین و سهم تولید مس ایران 1.1 درصد تولید دنیاست و به همین دلیل ارتقای دو برابری را در دستور کار داریم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با تاکید بر اینکه سال آینده سه کارخانه جدید کنسانتره در کرمان شامل درآلو، دره‌زار و معدن 72هزارتنی حاصل از سرباره‌های مس افتتاح خواهیم کرد، گفت: روش ipcc برای اولین‌بار در معدن سرچشمه اجرا می‌شود که سیستم انتقال بار کاملا مکانیزه شکل می‌دهد و از نظر ایمنی انتقال پیوسته بار صورت می‌گیرد که معادن بزرگ دنیا از این سیستم استفاده می‌کنند.
سعدمحمدی ادامه داد: 40 دستگاه تراک جدید 136تنی بار برای تجهیز ناوگان سرچشمه خریداری شده و به‌دنبال این هستیم که تراک‌های 240 تنی برای اولین‌بار در ایران، در سرچشمه راه‌اندازی کنیم و به بقیه معادن انتقال دهیم تا هزینه‌های بارگیری و حمل و نقل و استخراج کاهش یابد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: تا به امروز 220هزار تن کاتد تولید شده و تا پایان سال با تلاش تمامی پرسنل مس به 280هزار تن مس خواهیم رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته  12درصد جلوتر هستیم.
سعدمحمدی به پروژه‌های شرکت مس در بخش ورزش نیز اشاره و عنوان کرد: سه ورزشگاه در استان کرمان در دست احداث است و برنامه‌ریزی شده تا در سه‌ماه اول سال آینده یک ورزشگاه 30هزار نفری در کرمان و 15هزار نفری مدرن در رفسنجان و یک ورزشگاه 15هزار نفری در شهربابک افتتاح شود.
وی اضافه کرد: 70 زمین چمن مصنوعی هم در روستاهای این استان اجرا شده است تا برای جوانان علاقه‌مند به ورزش کاری انجام شده باشد و این حمایت‌ها ادامه خواهد داشت.

منبع : مس پرس

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک