سبد خرید 0

تغییر طرح درب کوره‌های آندی ذوب مس خاتون‌آباد

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: علمی
  • تاریخ ارسال: ۰۷/۰۵/۱۳۹۸

تغییر طرح درب کوره‌های آندی ذوب مس خاتون‌آباد

تغییر طرح درب کوره‌های آندی ذوب مس خاتون‌آباد

تغییر طرح درب کوره‌های آندی ذوب مس خاتون‌آباد

اخبار فلزات: مهندس علی کریمی فر؛ مدیر امور ذوب مس خاتون‌آباد گفت: در سال رونق تولید، تغییر طرح و بهبود عملکرد درب کوره‌های آندی ذوب خاتون‌آباد، با اتکا به توانمندی‌های داخلی و بدون نیاز به شرکت‌های خارجی انجام شد.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از مس پرس، مدیر امور ذوب مس خاتون‌آباد با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح با توجه به خط‌مشی شرکت مبنی بر اعتلای رونق تولید، کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری تجهیزات، افزایش ساعات در دسترس تجهیز و حمایت از بومی‌سازی در مجتمع مس شهربابک تعریف و پیاده‌سازی شده است.
وی افزود: طبق طرح عملیات، باز و بسته شدن درب‌های کوره‌های آندی توسط جک‌های پنوماتیکی انجام می‌شود و این جک‌ها باید علاوه بر تحمل وزن ساختاری طراحی شده مقدار ۱۸۰۰ کیلوگرم بتن نسوز نصب شده جهت عایق‌کاری، کاهش صدمات و تلفات حرارتی، تجهیز کوره آندی را نیز در هر سیکل دریافت بلیستر و انتقال سرباره جابجا کنند.
کریمی‌فر تصریح کرد: این تغییر با توجه به دشواری تعویض جک‌ها در شرایط کاری گرم کوره با تغییر در نوع جرم نسوز، ضمن سبک‌سازی وزنی درب (کاهش ۶۰۰ کیلوگرمی) موجب کاهش شیب دمایی منطقه‌ای، کاهش مصرف نسوز، کاهش هزینه تعمیر و نگهداری جک‌های پنوماتیکی و افزایش زمان در دسترس تجهیز نیز شده است که اثرات مهمی چون کاهش توقفات تولید و افزایش راندمان تولید و کاهش شاخص مصرف انرژی را به همراه داشته است.

منبع : اخبار فلزات 

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک