سبد خرید 0

تعلیق فعالیت واحد ذوب مس کمپانی «زی جین» در صربستان به‌منظور کاهش انتشار SO2

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: ۱۹/۰۸/۱۳۹۹

واحد ذوب مس RTB Bor صربستان، متعلق به کمپانی معدنی چینی Zijin، به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز برای کاهش انتشار گاز دی‌اکسید گوگرد متوقف شده است.

این تعلیق پس‌ازآن صورت گرفت که دولت شهر Bor پس از ثبت انتشار بیش‌ازحد مجاز SO2 در سه روز متوالی، هفته گذشته علیه این کمپانی معدنی دولت چین یک اتهام کیفری تشکیل داد. به گفته یکی دیگر از رسانه‌ای محلی، کمپانی «زی جین» پروژه بازسازی را در ۱۶ سپتامبر آغاز کرد که عمدتاً بر جذب و گوگردزدایی از گاز دودکش متمرکز بود و تا پایان سال ۲۰۲۱ تکمیل می‌شود.
هنوز مشخص نیست که درنتیجه این تعلیق، چه میزان از تولید این واحد ذوب مس و مجتمع معدنی از دست خواهد رفت. پیش‌بینی می‌شود این مجموعه ۹۰ هزار تن کاتد مس در سال ۲۰۲۰ تولید کند.
کمپانی «زی‌جین» پس‌ازآن که دولت صربستان به دلیل بدهی‌های زیاد و تعهدات سنگین زیست‌محیطی این واحد در سال ۲۰۰۵ و طی چندین مرحله موفق به خصوصی‌سازی این دارایی‌های دولتی نشد، اکثریت سهام پروژه Bor را در سال ۲۰۱۸ به تملک خود درآورد. در بخش استخراج مس و در نیمه اول سال ۲۰۲۰ این واحد ۲۷ هزار و ۷۰۰ تن کنسانتره مس تولید کرده است. تعلیق این مجتمع ذوب مس می‌تواند به معنای آزاد شدن حجم معینی از کنسانتره مس در اروپا باشد.

منبع: مس پرس

فروشگاه انلاین سیم و کابل کالا تکنیک