سبد خرید 0

با وجود دسترسی سخت به قطعات،خط تولید مفتول مس فعال است_بومی‌سازی قطعات خط تولید مفتول مس

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: فناوری روز
  • تاریخ ارسال: 25/03/2019

با وجود دسترسی سخت به قطعات،خط تولید مفتول مس فعال است_بومی‌سازی قطعات خط تولید مفتول مس

با وجود دسترسی سخت به قطعات،خط تولید مفتول مس فعال است_بومی‌سازی قطعات خط تولید مفتول مس

با وجود دسترسی سخت به قطعات،خط تولید مفتول مس فعال است_بومی‌سازی قطعات خط تولید مفتول مس

 

مدیر پالایشگاه و ریخته‌گری مس سرچشمه گفت: شرکت مس برای تولید مفتول از تکنولوژی کانتی‌راد استفاده می‌کند که به دلیل اعمال تحریم‌ها برای فعال نگه‌داشتن خط تولید مفتول مس بسیاری از قطعات این تکنولوژی را با استفاده از توان داخلی بومی‌سازی کرده‌ایم.

 

امین اسماعیل‌زاده اظهار داشت: برای تولید مفتول مس سه تکنولوژی کانتی‌راد، پروپرزی و آپکست وجود دارد که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. در تکنولوژی کانتی‌راد، کوره و ماشین ریخته‌گری ساخت کشور آمریکا است، 40 خط تولید مفتول با تکنولوژی کانتی‌راد در دینا وجود دارد که 14 خط از این تعداد در کشور چین فعال است؛ شرکت ملی مس نیز برای تولید مفتول، از این تکنولوژی استفاده می‌کند. تقریباً 60 درصد مفتول 8 میلی‌متری دنیا با روش کانتی‌راد تولید می‌شود. در این روش هم تناژ تولید و هم کیفیت مفتول از دو روش دیگر بیشتر است.

اسماعیل‌زاده اظهار داشت: تکنولوژی پروپرزی یک تکنولوژی ایتالیایی است که از یک  خط ریخته‌گری  و یک  خط نورد تشکیل شده است، در این روش امکان تولید مفتول 8 میلی‌متری مسی از قراضه نیز وجود دارد. در ایران برخی از واحدهای تولیدکننده مفتول، همچون دنیای مس کاشان، افق البرز و گیل‌راد شمال خط تولید پروپرزی دارند. سطح تکنولوژی در این روش نسبت به روش کانتی‌راد پایین‌تر است، ولی کیفیت مفتول‌های پروپرزی نیز قابل قبول است.

 

تکنولوژی سوم که اصطلاحاً به آن آپکست گفته می‌شود، تناژ پایینی دارد، ماکسیمم ظرفیت تولید در این روش پنج هزار تن در سال به ازای یک خط تولید است؛ مفتول 8 میلی‌متری که با این تکنولوژی تولید می‌شود کیفیت لازم برای تولید سیم‌لاکی را ندارد، اما برای تولید سایر سیم‌های مسی مطلوب است.

 

مزیت این تکنولوژی نسبت به دو تکنولوژی دیگر این است که در این تکنولوژی  مفتول با هر سایزی می‌توان تولید کرد. در داخل کشور خطوط زیادی از این تکنولوژی برای تولید مفتول استفاده می‌کردند که متأسفانه اکثر آن‌ها تعطیل هستند. درست است که تناژ تولید در این روش پایین است اما هزینه تولید نیز به همین شکل کمتر است.

 

مدیر پالایشگاه و ریخته‌گری مجتمع مس سرچشمه گفت: از مفتول مسی با سایز 8 میلی‌متر تنها برای تولید سیم و کابل استفاده می‌کنند، اما مفتول مسی با قطر 12 و 20 میلی‌متر تبدیل ‌به باسبار می‌شوند؛  باسبارها به‌عنوان هادی جریان الکتریسته در قدرت‌های بالاتر مورد مصرف قرار می‌گیرند.

اسماعیل‌زاده با بیان اینکه HSE نقش بسزایی در صنعت تولید مفتول مس دارد، گفت: با توجه به اینکه پرسنل مجموعه با مذاب مس سر وکار دارند، بحث ایمنی اهمیت ویژه‌ای دارد و پرسنل در دوره‌های ایمنی خاص و عمومی شرکت می‌کنند و در این دوره‌ها آموزش‌های کافی و لازم را دریافت می‌کنند. رعایت پارامترهای ایمنی از نکات بسیار مهم است، چه در بخش ریخته‌گری و چه در بخش نورد، ایمنی حرف اول را می‌زند.

 

منبع:مس پرس

آ فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک