سبد خرید 0

بازار مس در انتظار کسری


بازار مس در انتظار کسری

بازار مس در انتظار کسری

بازار مس در انتظار کسری

مس پرس:‌ به گفته ایوان آریاگادا» مدیر اجرایی کمپانی معدنی آنتوفاگاستا، انتظار می‌رود که بازار مس در سال آینده یا بعد از آن به سمت کسری حرکت کند.

به گزارش مس پرس، «ایوان آریاگادا» مدیر اجرایی کمپانی معدنی آنتوفاگاستا گفت: هم‌اکنون احداث پروژه‌های جدید در مقایسه با یک دهه گذشته، زمانی که کمپانی‌های معدنی به‌سرعت در تلاش بودند تا با راه‌اندازی پروژه‌های جدید از افزایش قیمت مس منتفع شوند، به‌مراتب کمتر بوده است و این در حالی است که تمایل به انتشار کربن کمتر در شرایط اقتصادی کنونی و پیشگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی عامل تعیین‌کننده‌ای محسوب می‌شود که تقاضای مس بیشتری را ایجاد می‌کند.
مدیر اجرایی آنتوفاگاستا به موسسه Fastmarkets گفت: تعدادی پروژه مجوز گرفته‌اند، اما این تعداد در مقایسه با تعداد پروژه‌هایی که در 10 سال گذشته مجوز راه‌اندازی کسب کردند، اندک است. همچنین کمپانی‌ها کاهش تولید ناشی از افت سطح عیار کانه‌ها را جبران کرده‌اند تا مجبور به از دست دادن سهم خود از بازار نشوند.
وی افزود: اگر این موضوع در نظر گرفته شود، مشاهده می‌شود که بازار به سمت کسری در حال حرکت است. پیش‌بینی می‌شود که وقوع این اتفاق طی سال‌های 2019 تا 2020 نسبت به سال‌های 2023 تا 2024 محتمل‌تر باشد.
مدیر اجرایی آنتوفاگاستا ادامه داد: اکنون کمپانی‌های معدنی انضباط مالی بهتری دارند و ترازنامه آن‌ها بهبودیافته است، بنابراین، انعطاف‌پذیری بیشتری برای انجام سرمایه‌گذاری مشاهده می‌شود؛ اما ویژگی بارزی که در این چرخه مشاهده می‌شود این است که انضباط پایدار کمپانی‌ها، تمایل آن‌ها را برای احداث پروژه‌های جدید در مقایسه با سال‌های گذشته کمتر کرده است.
به گفته وی تعیین دقیق زمانی که بازار با کسری اندک عرضه همراه می‌شود، دشوار است، اما رشد سالم تقاضای مس در چین یک عامل مهمی است که باید آن را در نظر گرفت. پیش‌بینی‌های سال جاری حاکی از رشد تقاضای مس چین به میزان 2 تا 3 درصد برای بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس در جهان است. همچنین، نگرانی از بابت سقوط تقاضای چین وجود ندارد، زیرا رشد ثابتی در تقاضا، به‌رغم کاهش رشد اقتصادی چین، مشاهده می‌شود.

منبع :مس پرس 

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک