سبد خرید 0

بازار مس آمریکا جایگزینی برای کاهش تقاضای چین و اروپا

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: 02/05/2019

بازار مس آمریکا جایگزینی برای کاهش تقاضای چین و اروپا

بازار مس آمریکا جایگزینی برای کاهش تقاضای چین و اروپا

بازار مس آمریکا جایگزینی برای کاهش تقاضای چین و اروپا

 

مس پرس: متال بولتن در گزارشی نوشت که در پی کاهش تقاضای بازارهای اروپایی و چینی، بازار مس در ایالات‌متحده در انتظار سرمایه‌گذاران جهانی بوده و خریداران آمریکایی با اعتمادبه‌نفس بیشتری در حال حرکت به سمت سه‌ماهه دوم سال جاری هستند.

سه‌ماهه دوم، به‌طور معمول یکی از شلوغ‌ترین دوره‌های سال است و تقاضای ساخت‌وساز به اوج خود می‌رسد و درنتیجه، پریمیوم‌ها صعودی می‌شود.
در همین زمینه یکی از تأمین‌کننده‌های بزرگ آمریکایی به متال بولتن گفته است که به‌طور کلی به نظر می‌رسد که مردم در مورد آینده مس خوش‌بین هستند و هر دو بخش تقاضا و عرضه از بازار مس حمایت خواهند کرد.
وی افزود: انتظار می‌رود به‌دلیل حمایت عرضه و تقاضا، پریمیوم‌ها در ایالات‌متحده به سطح بالاتری صعود کند؛ بنابراین، باید تغییرات آربیتراژ را در هفته‌های آینده مدنظر داشت.
کمپانی Fastmarkets AMM پریمیوم کاتد مس برای تحویل در ایالت‌های مرکزی آمریکا را در روز سه‌شنبه، 16 آوریل برابر با 735،7 سنت در هر پوند (170/5 دلار بر هر تن) ارزیابی کرد که این نرخ از روز 26 مارس بدون تغییر بوده، ولی نسبت به مدت مشابه سال قبل، از محدوده 5،5 الی 6 سنت به ازای هر پوند (121/3 تا 132/3 دلار بر تن)، به‌طور متوسط 28/3 درصد رشد داشته است. برخی منابع بازار در جلسه سالانه صنعت مس، به نام هفته Cesco که از 8 تا 12 آوریل در سانتیاگوی شیلی برگزار شد، عنوان کردند که بازار ایالات‌متحده برای تقاضا، دورافتاده در نظر گرفته می‌شود و این بازار در حال تبدیل‌شدن به محلی برای تأمین‌کنندگانی است که به دنبال جایگزین برای بازارهای سنتی خود در اروپا، ژاپن و چین هستند. همچنین با افت موجودی انبارها در بازارهای جهانی به کمترین مقدار خود طی چند دهه گذشته، خوش‌بینی‌ها در حال افزایش است. در ایالات‌متحده، ذخایر مس CME به کمتر از 40 هزار تن رسید و آربیتراژ بین بورس شیکاگو و بورس فلزات لندن موجب خارج شدن موجودی از انبارهای ایالات‌متحده شده است.

منبع :مس پرس 

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک