سبد خرید 0

ایجاد حس منافع مشترک بین سازندگان و شرکت‌های بزرگ منجر به رونق تولید می‌شود

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: اخبار مس
  • تاریخ ارسال: ۰۱/۰۵/۱۳۹۸

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در بازدید از غرفه شرکت مس درباره نقش مجلس در ایجاد فرصت‌های

ایجاد حس منافع مشترک بین سازندگان و شرکت‌های بزرگ منجر به رونق تولید می‌شود

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در بازدید از غرفه شرکت مس درباره نقش مجلس در ایجاد فرصت‌های

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در بازدید از غرفه شرکت مس درباره نقش مجلس در ایجاد فرصت‌های ساخت داخل گفت: مجلس شورای اسلامی با تدوین قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب‌وکار گام مهمی در حمایت از بومی‌سازی در کشور برداشته است.

به گزارش مس پرس، قاضی‌زاده هاشمی با بیان این‌که در حوزه قوانین رونق تولید قوانین مترقی داریم گفت: موضوعی که در این حوزه محدودیت ایجاد می‌کند ناظر بر بازار و مصرف و عوامل مداخله‌گر است. برای نمونه در بازار خودرو یا صنایع ستاد تنظیم بازار یا برخی نهادهای دیگر در این شرایط مداخله می‌کنند و با دادن مجوز واردات قوانین تجارت بازار آزاد را برهم می‌زنند.

وی با بیان  این‌که رفع این مسائل درون دولتی است و عموماً مجلس به طور مشخص نمی‌تواند در این حوزه‌ها ورود کند گفت: بخش‌‌نامه‌های متعدد وزارت صمت و بانک برکزی و نهادهای عوامل محدود کننده رونق تولید هستند.
قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: برای رفع این مشکل و با توجه به این‌که در حوزه قانون‌گذاری قوانین خوبی تدوین شده است به نظر می‌رسد باید یک ستاد فرماندهی اقتصادی عملیاتی ایجاد شود  تا هماهنگی‌های درون نهادی افزایش یابد و با رویکرد اجرایی حمایت از بومی‌سازی و سازندگان داخلی بیشتر شود.
وی با اشاره به این‌که شرکت‌های بزرگ برای حمایت از صنایع و سازندگان و حذف واسطه‌های باید به سراغ تامین‌کننده‌های اصلی برود گفت: این کاری است که بر خلاف سال‌های گذشته هم‌اکنون در شرکت مس محقق شده است و این شرکت به سراغ سازندگان و تامین کنندگان اصلی رفته است و قطعا با یان رویکرد اعتماد و انگیزه سازندگان برای بومی‌سازی قطعات بیشتر خواهد شد.
وی تاکید کرد: در این حالت منافع مشترک بین شرکت و تامین‌کننده اصلی منجر به ایجاد منافع بیشتر برای شرکت‌‌های بزرگ می‌شود.
گفتنی است در جریان این بازدید، سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در غرفه شرکت مس حضور داشتند و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای شرکت مس در حوزه بومی‌سازی قرار گرفتند.

منبع : مس پرس 

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک