سبد خرید 0

افزایش تولید مهم‌ترین رسالت شرکت مس است

  • نویسنده: گروه پشتیبانی سایت
  • دسته بندی: فناوری روز
  • تاریخ ارسال: 11/05/2019

افزایش تولید مهم‌ترین رسالت شرکت مس است

افزایش تولید مهم‌ترین رسالت شرکت مس است

افزایش تولید مهم‌ترین رسالت شرکت مس است

مهندس «علی محمدی» با تأکید بر اهمیت افزایش تولید به‌عنوان مهم‌ترین رسالت شرکت مس در شرایط کنونی گفت: در شرایطی که کشور با تحریم‌های فراوانی روبه‌رو است و بر شدت آن افزوده می‌شود تنها راه مؤثر شکست تحریم‌ها «رونق تولید» است.

به گزارش مس پرس، مهندس «علی محمدی» عضو هیأت مدیره شرکت مس با اشاره به اقدامات سال گذشته شرکت مس در حوزه تولید گفت: در ابتدای سال 97 برنامه تولید با توجه به تغییر تکنولوژی ذوب مجتمع مس سرچشمه از ریورب به فلش و ناپایدار بودن شرایط کارخانه بر مبنای تولید 215 تن کاتد تدوین شده بود ولی با تلاش شبانه‌روزی تمامی پرسنل و مدیران تمامی حوزه‌ها از معدن تا پالایشگاه شاهد بهترین عملکرد تولید در طول 40سال گذشته بودیم.
عضو هیأت مدیره با بیان این‌که در سال 97 موفق به تولید 247 هزار تن کاتد شدیم افزود: همچنین تولید کنسانتره شرکت مس با 5 درصد افزایش به 1میلیون و 180 هزار تن رسید.
وی افزود: با توجه به افزایش نرخ ارز و به‌تبع آن افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش تولید تنها راه مؤثر و عملی کاهش قیمت تمام شده است. با عنایت به این موضوع از سال گذشته استراتژی افزایش تولید در همه محصولات به‌ویژه محصولات نهایی شرکت مس در دستور کار شرکت مس قرار گرفته است که می‌توان گفت در این زمینه هر سه مجتمع سرچشمه، شهربابک و سونگون عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند و در همه بخش‌ها موفق به خلق رکوردهای تازه شدند.
عضو هیأت مدیره شرکت مس در پاسخ به این پرسش که برای سال جاری چه میزان افزایش تولید در نظر گفته‌اید گفت: برای سال جاری در بدبینانه‌ترین حالت افزایش معقولی را خواهیم داشت که قطعاً با رویکرد مدیریت ارشد شرکت مس مبنی بر حمایت از استراتژی افزایش تولید امکان‌پذیر خواهد بود.
وی تصریح کرد: البته به‌دلیل تغییر ظرفیت کارخانه ذوب خاتون‌آباد در شش‌ماهه اول سال 98 قطعاً با توقف چندماهه این کارخانه روبه‌رو خواهیم بود؛ اما همه همکاران ما بر این باور هستند که با وجود توقف کارخانه رکوردهای جدیدی نیز امسال ثبت شود.

محمدی با اشاره فروش بیش از ده‌هزار میلیارد تومانی شرکت مس در سال 97 گفت: در سال جاری و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته فروش خود را تا سقف 15 هزار میلیارد تومان افزایش خواهیم داد.
عضو هیأت‌مدیره شرکت مس با بیان این‌که شرکت مس یک شرکت بورسی است و باید تمام تلاش خود را برای تولید و فروش کند اظهار داشت: در سال 97، شرکت مس بازدهی بیش از 90درصدی برای سهامدارانش داشت که نشان می‌دهد شرکت مس در سال گذشته عملکرد درخشانی داشته و باعث اقبال سهامداران به شرکت مس شده است.
عضو هیأت‌مدیره شرکت مس با بیان این‌که کاهش عیار معدن و عمیق‌تر شدن معادن مس ایران همانند بسیاری از کشورهای دارای معادن بزرگ مس منجر به افزایش سرمایه‌گذاری‌ها برای افزایش ظرفیت تجهیزات معدنی ازجمله کامیون و شاول شده گفت: برای این‌که بتوانیم جایگاه فعلی خود را در صنعت مس دنیا داشته باشیم توجه به پتانسیل‌های معدنی، کاهش هزینه‌های عملکردی و افزایش بهره‌وری بسیار مهم است.
وی تأکید کرد: در صنعت معدنکاری مس باید افق چندساله را دید و با توجه به وجود منابع اصلی مورد نیاز برای تولید همچون معدن و آب و توجه به مسائل محیط زیستی و استفاده از فناوری‌های جدید یک تولید پایدار را برنامه‌ریزی کنیم تا از چرخه رقابت جهانی عقب نمانیم.

منبع :پایگاه خبری صنایع مس ایران 

فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک