سبد خرید 0

آغاز به کار معدن مس اودکانِ روسیه در ۲۰۲۱


آغاز به کار معدن مس اودکانِ روسیه در 2021

آغاز به کار معدن مس اودکانِ روسیه در ۲۰۲۱

 

آغاز به کار معدن مس اودکانِ روسیه در 2021

 

فعالیت کارخانه استخراج معادن و متالورژی معدن مس و نقره «اودکان» (Udokan) در شرق روسیه در اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد و تا اواسط سال ۲۰۲۲ تا ۱۲ میلیون تن کانه در سال تولید خواهد کرد.

رئیس کمپانی معدنی بی ام سی (Baikal) دراین‌باره گفت: این محصولات معادل ۱۳۰ هزار تن مس محتوی خواهد بود که نیمی از آن به شکل کنسانتره است.
وی افزود: پس از شروع فعالیت تولیدی در این معدن صادرات کاتد مس و کنسانتره سولفیدی آغاز خواهد شد.

طبیعتاً کشورهای آسیایی و اقیانوسیه با توجه به زیرساخت‌ها، مسیرها و راه‌آهن‌های موجود، بازارهای فروش این محصولات خواهند بود. این کشورها شامل چین، ژاپن و جمهوری کره است. قراردادهای فروش این محصولات تقریباً یک سال قبل از شروع تولید امضا خواهد شد.

گفته می‌شود که ذخایر واحد تولیدی اودکان در شمال منطقه Trans-Baikal، که مرز بین چین و مغولستان است، یکی از بزرگ‌ترین منابع مس با ظرفیت بیش از ۲۷ میلیون تن است.

 

بر اساس این گزارش،  BMC  طی هفته گذشته یک وام ۱۲ ساله را به مبلغ حدود ۱/۸ میلیارد دلار (۱/۶ میلیارد یورو) از بانک‌های روسی Gazprombank، Sberbank و VEB تأمین کرد. علاوه بر  این،  سهام‌داران حداقل ۳۰ درصد از هزینه‌های ۲/۹ میلیارد دلاریِ این پروژه را تأمین خواهند کرد. در حال حاضر ۴۲۵ میلیون دلار (۳۸۰ میلیون یورو) سرمایه برای این منظور از طرف سهام‌داران جذب شده است.

 

منبع:مس پرس

 فروشگاه آنلاین سیم و کابل کالا تکنیک